V neděli 13. října proběhne průzkum o účasti na bohoslužbách

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz

Rubrika:Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace7. 10. 2024, 12.00

V neděli 13. října 2024 proběhne opět po pěti letech na základě rozhodnutí České biskupské konference anketa mezi návštěvníky bohoslužeb (dříve byl tento průzkum nepřesně označován jako „sčítání návštěvníků bohoslužeb“). Do nedělních bohoslužeb se budou započítávat rovněž sobotní podvečerní bohoslužby 12. října.

62825_anketa.jpg

Na anketních lístcích/kartičkách budou jednotliví účastníci bohoslužeb zatržením vyznačovat svůj věk, pohlaví a to, zda jsou výdělečně činní. Tento průzkum se týká i dětí, které budou přítomny na bohoslužbách.

Výsledky a jejich srovnání s těmi z minulých průzkumů poskytnou diecézním biskupům a celé České biskupské konferenci významné informace o situaci i vývojových trendech, na jejichž základě bude možné lépe a účinněji soustřeďovat síly i prostředky k pastorační a evangelizační práci v naší zemi. Proto je aktivní spolupráce při průzkumu návštěvníků bohoslužeb cenná, potřebná a nezastupitelná.

Anketa mezi účastníky bohoslužeb je jeden ze způsobů, jak získat představu o množství praktikujících věřících. V českých zemích byly římskokatolickou církví organizovány každoročně, od roku 1999 v pětiletých intervalech.