Děkujme i za maličkosti...

29. 10. 2018

cimg0682.jpgcimg0691.jpg cimg0677.jpg

V neděli 28. října 2018 slavili v Dolním Benešově - Zábřehu kromě výročí 100 let od vzniku samostatného Československa také 70. let od posvěcení kostela sv. Urbana.

Hostem byl P. Mgr. Vítězslav Řehulka, kněz z farnosti Ostrava-Zábřeh, jehož rodina pochází právě z Dolního Benešova - Zábřehu. Na místě, kde nyní stojí kostel sv. Urbana býval dokonce jejich statek. Ve své promluvě si posteskl, že lidé v současné době stále více touží po velkých věcech, ale zapomínají na drobnosti. Připomněl přítomným, že Kristus učil své učedníky a učí i nás být vděčný a děkovat i za maličkosti, pracovat s tím, co máme a za všech okolností důvěřovat Hospodinu. Dále pokračoval: "Rodina bez víry ztratila své kořeny, pokud chceme něco změnit, musíme začít u sebe."

více fotografií zde: