MISSA CHRISMATIS - OSTRAVA 28.3.2024

28. 3. 2024

MISSA CHRISMATIS - OSTRAVA

"Buďme si vzájemně posilou..." (biskup David)

dsc09046.jpg

dsc08989.jpg dsc09054.jpg

Ve čtvrtek Svatého týdne dopoledne se ve všech katedrálách koná mše svatá při svěcení olejů, latinsky MISSA CHRISMATIS, doslovně mše křižma.

V Katedrále Božského Spasitele v Ostravě se sešli kněží Ostravsko-opavské diecéze se svým biskupem Martinem Davidem a slavili bohoslužbu, při které obnovili své kněžské sliby. Připojili se k žehnání olejů pro nemocné a katechumeny a koncelebrují při svěcení směsi oleje a vonného balzámu nazývané křižmo. Ve své promluvě biskup Martin David zdůraznil, jak důležitá je vzájemná podpora a povzbuzení mezi biskupem, kněžími a farníky. Slovo, které tento den z jeho úst zaznělo nejčastěji, bylo "VĚRNOST".

více fotografií ve fotogalerii:

(vytvořila a foto V. Dudová, vytvořeno 28.3.2024)