Mše sv. s udělováním pomazání nemocných 11.3.2017

11. 3. 2017

JEŽÍŠŮV DOTEK UZDRAVUJÍCÍ RUKOU

mše sv. s udělováním pomazání nemocných

cimg0352.jpgcimg0351.jpg cimg0365.jpg

V sobotu dopoledne 11. března 2017 proběhla v naší farnosti mše sv. s udělováním pomazání nemocných. Svátost uděloval s naším panem farářem také bolatický kněz P. Lesław Roman Mazurowski.

Bible dosvědčuje, s jakou péčí se Pán Ježíš osobně věnoval tělesným i duchovním potřebám nemocných, a že mnoho z nich uzdravil a osvobodil od působení Zlého. Svým učedníkům pak přikázal, aby konali totéž. Když tedy dnes církev slaví svátost pomazání nemocných, sám Ježíš pokračuje ve svém díle záchrany člověka, dotýká se nemocných svou uzdravující rukou a dává jim zvláštní milost Ducha svatého. Modlitba víry, vkládání rukou a mazání požehnaným olejem odkazují právě na působení Ducha svatého a na lásku, s jakou k nemocným přichází sám Bůh.

fotografie zde: