Svatý týden 9. - 16 dubna 2017

KVĚTNÁ NEDĚLE

cimg0111.jpg

cimg0114.jpg cimg0115.jpg

Květnou "pašijovou" nedělí, která je vstupní branou do Svatého týdne, v němž se Pán Ježíš vydává k vrcholu své pozemské existence, jsme si připomínali Kristův slavný vjezd do Jeruzaléma. Při mši svaté byly požehnány ratolesti.

STŘEDEČNÍ ZPOVĚDNÍ DEN

cimg0238.jpg

cimg0236.jpg cimg0239.jpg

Ve středu Svatého týdne byl v naší farnosti zpovědní den. Od rána až do začátku večerní mše svaté jsme měli možnost přistoupit k svátosti smíření, abychom připravili místo pro našeho Pána.

Tímto děkujeme zpovědníkům P. Janu Mazurovi a P. Alfrédu Volnému za jejich celodenní službu.

ZELENÝ ČTVRTEK

cimg0301.jpgcimg0277.jpg cimg0292.jpg

Při večerní mši svaté jsme si připomněli dvě hlavní události Zeleného čtvrtku. Za prvé Ježíšovu večeři na rozloučenou při níž myl apoštolům nohy a ustanovení tajemství eucharistie. A dále Ježíšovu modlitbu v Getsemanské zahradě a jeho následně jeho zajetí.

Hlavní myšlenkou této mše sv. bylo ochotně pomáhat druhým lidem.

cimg0261.jpg

Dopoledne na Zelený čtvrtek se v katedrále Božského Spasitele v Ostravě setkali při slavnostní mši svaté biskup František Václav Lobkowicz se všemi kněžími a jáhny ostravsko-opavské diecéze, při které obnovili své kněžské sliby. Zároveň se při ní světily liturgické oleje katechumenů, nemocných a křižmo. Hlavním poselstvím otce biskupa při homilii bylo: „Vyvolil si nás, abychom šli a přinášeli ovoce, ...stále kolem sebe rozdávejme radost.“

VELKÝ PÁTEK

cimg0319.jpgcimg0321.jpg cimg0326.jpg

Velký pátek je den, kdy jsme si připomínali smrt Ježíše Krista na kříži, kterou nás osvobozuje od zla a hříchu. Je to výhradní den v roce, kdy středem církevní liturgie a jejím vrcholným momentem není eucharistie, ale kříž.

"Jeho rány nás uzdravily."  Iz 52,13-53,12

cimg0307.jpg

"Lásku bez kříže nenajdeš a kříž bez lásky neuneseš."

(sv. Jan Pavel II.)

BÍLÁ SOBOTA

adorace u Božího hrobucimg0375.jpg

cimg0377.jpg cimg0379.jpg