Výročí 25 let kněžství děkana P. Pavla Kuchaře

KAŽDÝ DEN BEZ LÁSKY MŮŽE BÝT ZTRACENÝ

kalich-a-srdce.jpg

dsc008152.jpg kytice.jpg

Náš pan děkan P. Pavel Kuchař slavil 17. června 2020 výročí 25 let své kněžské služby. V neděli 21. června jsme měli možnost prožít s ním děkovnou mši svatou, při které si připomínali 25. výročí společného života také manželé z naší farnosti. V promluvě P. Kuchaře zazněly podstatné otázky, týkající se života každého z nás.

"Jakého Boha vlastně hledáš? Pokud tedy vůbec hledáš... Úspěšného? Mocného? Mstivého? Vychytralého? Nebo poznáváš, že všechny tyto vlastnosti máš někdy ty sám? A právě proto potřebuješ nalézat Boha v žalmové odpovědi - Hospodin je milosrdný a milostivý. Jestli objevíš takového Boha, víc nepotřebuješ...."

"Co je to láska? Velepíseň lásky sv. Pavla - toto čtení nám představuje hlubokou a přitom skrytou touhu každého člověka, prožívat u sebe a kolem sebe právě takovou lásku. Každý den bez lásky v životě člověka může být ztracený. Dny bez lásky se nám odčítají. Jsou ztracené, ale mladost nevracejí. Přidávají vrásky a starost..."

"Tento svět potřebuje naplňování závazků, plynoucích z našich srdcí a odpovědí.

více fotografií zde: